8WE-37.400MBJ-T
Description
XTAL OSC XO 37.400MHZ CMOS SMD
DataSheet
8WE-37.400MBJ-T PDF
Type Description
Series:8WE
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:37.4 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS (Low EMI)
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):10mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)