SIT8208AI-31-33S-66.666660T
Description
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8208AI-31-33S-66.666660T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66.66666 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)