
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EC9BW (30W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 30 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 91% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Size / Dimension: | 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12 |
Current price of EC9BW-48S15N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 15W
DC DC CONVERTER 1.2V
DC DC CONVERTER 12V 400W
MEMS OSC XO 12.8000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 15V 3W
DC DC CONVERTER 15V 30W