
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMSR1-Z (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 15 W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 60°C (With Derating) |
| Efficiency: | 94% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 3-SIP Module |
| Size / Dimension: | 0.46" L x 0.29" W x 0.40" H (11.7mm x 7.5mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AMSR1-2415Z is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 1.2V
DC DC CONVERTER 12V 400W
DC DC CONVERTER 36V 100W
CRYSTAL 40.0000MHZ 17PF SMD
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 15V 15W
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY