SIT1602BI-22-25S-33.333000G
Description
MEMS OSC XO 33.3330MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-22-25S-33.333000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.333 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-4B3-28NZ35.437431T
SiT3372AI-4B3-28NZ35.437431T
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ HCSL
SiT3373AI-1B9-33NG500.000000X
SiT3373AI-1B9-33NG500.000000X
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVPECL
SiT9365AI-1B1-33N168.040678T
SiT9365AI-1B1-33N168.040678T
XTAL OSC XO 168.040678MHZ LVPECL
SIT1602BI-22-25S-33.333000G
SIT1602BI-22-25S-33.333000G