SIT9365AC-1B2-33E156.253906G
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT9365AC-1B2-33E156.253906G PDF
Type Description
Series:SiT9365, Elite Platform™
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:156.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):89mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)