SIT8208AC-82-28S-38.000000X
Description
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-82-28S-38.000000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:38 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-4B3-28NU364.800000Y
SiT3373AI-4B3-28NU364.800000Y
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ HCSL
SiT5156AE-FK-33E0-40.000000X
SiT5156AE-FK-33E0-40.000000X
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ LVCMOS