SIT1602BI-72-28E-38.400000G
Description
MEMS OSC XO 38.4000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-72-28E-38.400000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:38.4 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)