SIT1602BC-71-33S-66.666660E
Description
MEMS OSC XO 66.66666MHZ H/LVCMOS
DataSheet
SIT1602BC-71-33S-66.666660E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66.66666 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-1E2-33NU614.400000X
SiT3373AI-1E2-33NU614.400000X
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ LVPECL
SiT3372AI-4B3-25NG80.000000X
SiT3372AI-4B3-25NG80.000000X
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL