510CCA117M000AAG
Description
XTAL OSC XO 117.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
510CCA117M000AAG PDF
Type Description
Series:Si510
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:117 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):26mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2E3-33NC98.304000X
SiT3372AI-2E3-33NC98.304000X
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVDS
SiT3373AI-1B3-33NE622.080000Y
SiT3373AI-1B3-33NE622.080000Y
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
SiT9365AC-1B2-25N75.000000Y
SiT9365AC-1B2-25N75.000000Y
XTAL OSC XO 75.0000MHZ LVPECL
TPSMA6L78A
TPSMA6L78A
TVS DIODE 78V 126V DO221AC
510CCA117M000AAG
510CCA117M000AAG