
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 520 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCTCXO |
| Frequency: | 16.367666 MHz |
| Function: | - |
| Output: | Clipped Sine Wave |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±1ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 2mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 520L10CA16M3677 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 32.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC XO 35.8050MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCTCXO 16.367667MHZ SNW
CONN HEADER VERT 8POS
CAP CER 1.8PF 50V 0603 EPOXY
LED AMBER T-3/4 RT ANG 5V PCB