CPRO33-30.720
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 30.7200MHZ HCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
CPRO33-30.720 PDF
Type Description
Series:CPRO
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:30.72 MHz
Function:-
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):18mA
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Package / Case:Module Adapter, SMA M to F
Size / Dimension:0.435" Dia x 1.312" L (11.05mm x 33.34mm)