S325025T-16.000-X-R
Description
XTAL OSC XO 16.0000MHZ HCMOS SMD
DataSheet
S325025T-16.000-X-R PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:16 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):8mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)