
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si550 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 92.16 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±25ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 108mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of 550NE92M1600DGR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 75.0000MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
XTAL OSC VCXO 92.1600MHZ LVDS
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
CONN HEADER SMD 7POS 2MM