SIT8208AI-G3-28S-37.500000T
Description
MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-G3-28S-37.500000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:37.5 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8009BI-32-25E-125.000000T
SIT8009BI-32-25E-125.000000T
MEMS OSC XO 125.0000MHZ H/LVCMOS
SIT1602BC-23-28S-4.096000G
SIT1602BC-23-28S-4.096000G
MEMS OSC XO 4.0960MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-2E2-28NY80.000000T
SiT3372AC-2E2-28NY80.000000T
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVDS
SiT3372AI-4E3-28NZ161.132810T
SiT3372AI-4E3-28NZ161.132810T
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ HCSL
SIT8208AI-G3-28S-37.500000T
SIT8208AI-G3-28S-37.500000T
123901
B401 14X10 BLK/RED/WHT SMOKING I
BACC63BP14C7P7H
BACC63BP14C7P7H
CONN PLUG HSG MALE 7POS INLINE