
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT3808 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 61.44 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 33mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SIT3808AI-C2-33EH-61.440000Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 160.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ HCSL
MEMS OSC XO 80.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC VCXO 61.4400MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ
RELAY AUTOMOTIVE SPST 80A 24V
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER