
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT5156, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | VCTCXO |
| Frequency: | 38.4 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±1ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±6.25ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.042" (1.06mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT5156AE-FA-25VT-38.400000F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD
MEMS OSC XO 5.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC TCXO 24.5535MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCTCXO 38.4000MHZ
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVDS
CONN SOCKET 19P 0.1 GOLD SMD R/A
USB 2.0 RA TH