AMPMGDA-6.1440T
Description
MEMS OSC XO 6.1440MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMGDA-6.1440T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:6.144 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1E9-28NB204.800000T
SiT3372AI-1E9-28NB204.800000T
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVPECL
SIT1602BI-71-25S-48.000000D
SIT1602BI-71-25S-48.000000D
MEMS OSC XO 48.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-1B9-28NH148.425750Y
SiT3372AC-1B9-28NH148.425750Y
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ
AMPMGDA-6.1440T
AMPMGDA-6.1440T
MEMS OSC XO 6.1440MHZ CMOS SMD