SIT8208AC-81-33E-33.300000Y
Description
MEMS OSC XO 33.3000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-81-33E-33.300000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.3 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-4B2-25NX148.350000X
SiT3372AI-4B2-25NX148.350000X
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ HCSL
SiT3372AC-1E9-25NY90.000000T
SiT3372AC-1E9-25NY90.000000T
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVPECL
SiT3373AI-2B2-25NC614.000000Y
SiT3373AI-2B2-25NC614.000000Y
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVDS
Y145336R5900T9L
Y145336R5900T9L
RES 36.59 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
SiT3372AI-2E9-30NY35.437431X
SiT3372AI-2E9-30NY35.437431X
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ LVDS
SIT8208AC-81-33E-33.300000Y
SIT8208AC-81-33E-33.300000Y
SiT3372AI-4E3-25NC204.800000Y
SiT3372AI-4E3-25NC204.800000Y
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ HCSL