
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT3372, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 173.37074 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 2.8V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±3170ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 92mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SIT3372AC-1B2-28NU173.370750T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ
846 HIGH TEMP' SERIES (.125" (3.
CONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.156
DC DC CONVERTER 40V 75W