SIT9102AC-231N25E100.00000X
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT9102AC-231N25E100.00000X PDF
Type Description
Series:SiT9102
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:100 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):76mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)