S7A2505-155.520-P-X-R
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
S7A2505-155.520-P-X-R PDF
Type Description
Series:S7A LVPECL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:155.52 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):70mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8008AI-13-18E-72.000000E
SIT8008AI-13-18E-72.000000E
MEMS OSC XO 72.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-2B2-28NG122.880000X
SiT3372AC-2B2-28NG122.880000X
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVDS
SiT3373AI-1E2-25NG614.400000Y
SiT3373AI-1E2-25NG614.400000Y
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ LVPECL
ELM 3-430
ELM 3-430
LED MT SR VERT X 0.430" 5MM 3LD
S7A2505-155.520-P-X-R
S7A2505-155.520-P-X-R
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
NSVMBD54DWT1G
NSVMBD54DWT1G
DIODE SCHOTTKY DUAL 30V SOT363
3007W2PAM99A30X
3007W2PAM99A30X
CONN D-SUB PLUG 7POS SLDR CUP