
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-8018CA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 3.072 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.62V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 8.1mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SG-8018CA 3.0720M-TJHSA0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 66.6666MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVDS
XTAL OSC XO 3.0720MHZ CMOS SMD
THERMISTOR NTC 10KOHM 3977K BEAD
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY
ROTARY ENCODER OPT 24PPR 10"