
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8209 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 166.66667 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 33mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of SIT8209AI-82-18E-166.666666X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 125.0025MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ HCSL
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVCMOS
CONN HEADER SMD 31POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 5V 20W
DC DC CONVERTER 10V 50W