
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KC7050K |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 13.56 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.6V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 3.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of KC7050K13.5600C1GE00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS
XTAL OSC XO 133.333333MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 13.5600MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 5V 1W