SIT3372AC-1E3-33NE96.000000T
Description
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVPECL
DataSheet
SIT3372AC-1E3-33NE96.000000T PDF
Type:VCXO
Frequency:96 MHz
Function:-
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±45ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):92mA
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)