ASDMB-12.000MHZ-LC-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASDMB-12.000MHZ-LC-T PDF
Type Description
Series:ASDMB, Pure Silicon™
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):16mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-1E9-28NH270.000000T
SiT3373AC-1E9-28NH270.000000T
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVPECL
SiT9365AI-1B2-28E100.000000T
SiT9365AI-1B2-28E100.000000T
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
SIT8208AC-21-18S-33.000000Y
SIT8208AC-21-18S-33.000000Y
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
RS73G1JTTD6652F
RS73G1JTTD6652F
RES 66.5K OHM 1% 1/5W 0603
ASDMB-12.000MHZ-LC-T
ASDMB-12.000MHZ-LC-T
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS