SIT9120AI-2C2-25S166.600000X
Description
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVDS SMD
DataSheet
SIT9120AI-2C2-25S166.600000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.6 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-1B9-25NG240.000000Y
SiT3373AC-1B9-25NG240.000000Y
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVPECL
SiT3372AC-2E2-25NC160.000000Y
SiT3372AC-2E2-25NC160.000000Y
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVDS