SIT1602BC-12-33E-74.176000D
Description
MEMS OSC XO 74.1760MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-12-33E-74.176000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:74.176 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B2-33NE140.000000Y
SiT3372AI-1B2-33NE140.000000Y
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVPECL
SIT8209AI-G1-33S-133.333000Y
SIT8209AI-G1-33S-133.333000Y
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVCMOS
SiT3373AI-1B9-30NG614.000000T
SiT3373AI-1B9-30NG614.000000T
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVPECL
BW 12120 NB
BW 12120 NB
12 VOLT 12 AH
SiT3372AC-2E9-30NU163.840000Y
SiT3372AC-2E9-30NU163.840000Y
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ LVDS
SIT1602BC-12-33E-74.176000D
SIT1602BC-12-33E-74.176000D
MTMS-120-53-G-D-275
MTMS-120-53-G-D-275
CONN HDR .050" 40POS