ASV2-14.7456MHZ-R-L1-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASV2-14.7456MHZ-R-L1-T PDF
Type Description
Series:ASV2
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:14.7456 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)