SIT1602BI-33-18S-14.000000Y
Description
MEMS OSC XO 14.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-33-18S-14.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:14 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4E3-33NZ133.650000T
SiT3372AC-4E3-33NZ133.650000T
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ HCSL
SiT3373AC-4B2-28NY240.000000X
SiT3373AC-4B2-28NY240.000000X
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ HCSL