SIT8208AC-32-25S-74.176000Y
Description
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-32-25S-74.176000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:74.176 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AI-4B1-28E159.375000T
SiT9365AI-4B1-28E159.375000T
XTAL OSC XO 159.3750MHZ HCSL
SiT3373AI-4E2-30NC445.500000T
SiT3373AI-4E2-30NC445.500000T
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ HCSL
SiT3373AC-1E3-30NZ625.000000T
SiT3373AC-1E3-30NZ625.000000T
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ LVPECL
SiT3373AI-1E9-33NX222.750000T
SiT3373AI-1E9-33NX222.750000T
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVPECL
SIT8208AC-32-25S-74.176000Y
SIT8208AC-32-25S-74.176000Y
SiT9365AI-2E3-28N250.000000Y
SiT9365AI-2E3-28N250.000000Y
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVDS
SiT3373AI-2E9-30NC364.800000Y
SiT3373AI-2E9-30NC364.800000Y
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ LVDS