510CBA50M0000BAGR
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
510CBA50M0000BAGR PDF
Type Description
Series:Si510
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):26mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.050" (1.28mm)