SIT1602ACL13-33E-27.000000D
Description
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT1602ACL13-33E-27.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:27 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-2B3-25NC256.000000T
SiT3373AC-2B3-25NC256.000000T
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVDS
SiT3372AC-2B2-30NX51.200000X
SiT3372AC-2B2-30NX51.200000X
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ LVDS
SiT3372AC-1E3-30NZ30.720000X
SiT3372AC-1E3-30NZ30.720000X
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ LVPECL
SMCJ14A-13-F
SMCJ14A-13-F
TVS DIODE 14V 23.2V SMC
SiT3373AI-1B2-33NC223.000000Y
SiT3373AI-1B2-33NC223.000000Y
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVPECL
SIT1602ACL13-33E-27.000000D
SIT1602ACL13-33E-27.000000D
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
SiT3372AC-2E2-30NZ135.000000T
SiT3372AC-2E2-30NZ135.000000T
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVDS