AMPMDFB-24.5000T3
Description
MEMS OSC XO 24.5000MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMDFB-24.5000T3 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:24.5 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-1B3-30NZ74.250000T
SiT3372AC-1B3-30NZ74.250000T
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL
SiT5356AI-FN-25VT-19.200000F
SiT5356AI-FN-25VT-19.200000F
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ
SiT3372AI-1B2-30NB35.328000X
SiT3372AI-1B2-30NB35.328000X
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ LVPECL
TR18RDM120-01G03 BK-BK VI
TR18RDM120-01G03 BK-BK VI
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER
AMPMDFB-24.5000T3
AMPMDFB-24.5000T3