SIT8208AC-31-18E-74.176000X
Description
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-31-18E-74.176000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:74.176 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):31mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)