AMPMGGB-48.0000T
Description
MEMS OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMGGB-48.0000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:48 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ASE-14.7456MHZ-LR-T
ASE-14.7456MHZ-LR-T
XTAL OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
SiT3372AI-1E3-30NC133.650000T
SiT3372AI-1E3-30NC133.650000T
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVPECL
SIT1602BI-22-28E-74.176000G
SIT1602BI-22-28E-74.176000G
MEMS OSC XO 74.1760MHZ H/LV-CMOS
SiT3373AI-4B2-25NB222.527472T
SiT3373AI-4B2-25NB222.527472T
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ HCSL
AMPMGGB-48.0000T
AMPMGGB-48.0000T
SiT3372AI-4B9-30NC74.250000T
SiT3372AI-4B9-30NC74.250000T
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ HCSL
CN0966B12G12PN-200
CN0966B12G12PN-200
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP