SIT8008BC-23-33E-59.000000E
Description
MEMS OSC XO 59.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT8008BC-23-33E-59.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:59 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BI-81-XXE-74.175824T
SIT1602BI-81-XXE-74.175824T
MEMS OSC XO 74.175824MHZ H/LV-CM
SiT3372AC-1E2-33NB133.650000Y
SiT3372AC-1E2-33NB133.650000Y
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVPECL
SiT5155AECFK-25E0-25.000000Y
SiT5155AECFK-25E0-25.000000Y
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ
SIT8008BC-23-33E-59.000000E
SIT8008BC-23-33E-59.000000E
SiT3372AI-1E2-30NX15.360000T
SiT3372AI-1E2-30NX15.360000T
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVPECL
CONN SOCKET 2POS 0.1 GOLD PCB
MKT1817410256D
MKT1817410256D
CAP FILM 0.1UF 20% 250VDC RADIAL