SIT5000AI-8E-28VQ-20.000000T
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT5000AI-8E-28VQ-20.000000T PDF
Type Description
Series:SiT5000
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:VCTCXO
Frequency:20 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±5ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)