SIT9366AC-1B3-33E80.000000S
Description
MEMS OSC XO80MHZ SMD
DataSheet
SIT9366AC-1B3-33E80.000000S PDF
Type Description
Series:SiT9366, Elite Platform™
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:80 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):89mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)