520M05HT16M3690
Description
XTAL OSC TCXO 16.3690MHZ SNWV
DataSheet
520M05HT16M3690 PDF
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:16.369 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±500ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)