
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S1 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 40 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 6mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of S118025T-40.000-M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 85.2500MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 49.666670MHZ CMOS SM
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD
XTAL OSC XO 40.0000MHZ HCMOS SMD
IC REG BUCK 5.5V 600MA 10TDFN
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS