SIT1602BC-33-28S-40.000000X
Description
MEMS OSC XO 40.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-33-28S-40.000000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:40 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2B3-33NY184.320000Y
SiT3372AI-2B3-33NY184.320000Y
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVDS
SiT3372AI-1E3-28NG148.350000T
SiT3372AI-1E3-28NG148.350000T
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVPECL
SiT3373AI-2B2-33NE245.760000Y
SiT3373AI-2B2-33NE245.760000Y
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ LVDS
CRCW12067R68FKEAHP
CRCW12067R68FKEAHP
RES SMD 7.68 OHM 1% 3/4W 1206
GV-5-MOD-LFP MPPT
GV-5-MOD-LFP MPPT
GENASUN 5A SOLAR MPPT LIFEPO4
SIT1602BC-33-28S-40.000000X
SIT1602BC-33-28S-40.000000X
308A
308A