ASDMB-50.000MHZ-LY-T
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
ASDMB-50.000MHZ-LY-T PDF
Type Description
Series:ASDMB, Pure Silicon™
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):16mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4B3-25NZ98.304000Y
SiT3372AC-4B3-25NZ98.304000Y
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ HCSL
SiT3373AC-1E3-28NY622.080000X
SiT3373AC-1E3-28NY622.080000X
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL