SIT1618AA-13-18E-27.000000D
Description
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT1618AA-13-18E-27.000000D PDF
Type Description
Series:SiT1618
Type:XO (Standard)
Frequency:27 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2B3-30NE15.360000Y
SiT3372AI-2B3-30NE15.360000Y
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVDS
SIT1602BC-82-18S-48.000000T
SIT1602BC-82-18S-48.000000T
MEMS OSC XO 48.0000MHZ H/LV-CMOS
SIT8225AC-3F-18E-25.000000Y
SIT8225AC-3F-18E-25.000000Y
-20 TO 70C, 5032, 10PPM, 1.8V, 2
SIT1618AA-13-18E-27.000000D
SIT1618AA-13-18E-27.000000D