SIT1602BI-13-18S-18.432000G
Description
MEMS OSC XO 18.4320MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-13-18S-18.432000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:18.432 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)