SIT1602BI-13-25S-35.840000D
Description
MEMS OSC XO 35.8400MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-13-25S-35.840000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:35.84 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-4E2-33NX445.500000T
SiT3373AC-4E2-33NX445.500000T
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ HCSL