
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 29.4912 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.71V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 1.3mA (Typ) |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.89mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AMPMGFD-29.4912T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 23.2000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 18.5280MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 475.0000MHZ HCSL SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
MEMS OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
CONN HEADER R/A 5POS 2.54MM
LED ENGINE P3200 3000K 24" STRIP