MQF326T33-250.000-1.0/-40+85
Manufacturer
Mercury United Electronics
VIGOR # :
Description
XTAL OSC TCXO 250.0000MHZ CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
MQF326T33-250.000-1.0/-40+85 PDF
Type Description
Series:MQF326T33
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:250 MHz
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±1ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):40mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B9-30NG10.240000T
SiT3372AI-1B9-30NG10.240000T
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVPECL
SiT3372AI-4E2-25NZ204.800000T
SiT3372AI-4E2-25NZ204.800000T
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ HCSL
SiT3372AI-4E9-30NG133.516483X
SiT3372AI-4E9-30NG133.516483X
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ HCSL
SiT3373AC-4B2-33NG312.500000X
SiT3373AC-4B2-33NG312.500000X
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ HCSL
SiT5156AI-FK-30E0-10.949297F
SiT5156AI-FK-30E0-10.949297F
XTAL OSC TCXO 10.949297MHZ
MQF326T33-250.000-1.0/-40+85
MQF326T33-250.000-1.0/-40+85
XTAL OSC TCXO 250.0000MHZ CMOS
LSP10GI240PX3333
LSP10GI240PX3333
LIGHTING SURGE PROTECT 240V SCRW