550AC74M2500DG
Description
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL
DataSheet
550AC74M2500DG PDF
Type Description
Series:Si550
Package:Strip
Type:VCXO
Frequency:74.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±150ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):130mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)